Güncel | İrfan Yaşam Derneği

 • 14 Şub 24 Published in Güncel

  “Haydi Çocuklar Camiye” projesi kapsamında 28 Ocak 2024 Pazar günü Türkiye genelinde düzenlenen cami buluşması programı Konya’da Sultan Selim Camiinde yoğun katılımla gerçekleşti.

 • 17 Ara 23 Published in Güncel

  Bangladeş Konya Fahri Konsolosluğu, Konya Orman Bölge Müdürlüğü ve Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) iş birliğiyle Bangladeş’in kurucusu Bangabandhu Sheikh Mujibur Rahman adına oluşturulan hatıra ormanında yaklaşık 2 bin karaçam ve sedir fidanlarını toprakla buluşturuldu.

  Selçuklu İlçesi Çandır Mahallesi’nde gerçekleştirilen fidan dikim programına; Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Bangladeş Türkiye Büyükelçisi M Amanul Haq, Bangladeş Konya Fahri Konsolosu Deniz Bulkur, Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal, Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Konya İl Temsilcisi Ali Ağar, Selçuk Üniversitesi ile Konya’daki üniversitelerde ve liselerde okuyan Bangladeşli öğrenciler, İrfan Yaşam Derneği ve Konya Erdemli Spor Kulübü üyeleri katıldı.

  Törende konuşan Konya Orman Bölge Müdürü Cafer Bal, “Bu etkinliği hatıra bırakmak adına Konya’da eğitim gören Bangladeşli öğrencilerle birlikte düzenliyoruz. 2 hektarlık alanda 2 bin adet karaçam ve sedir fidanını toprakla buluşturuyoruz. Bangladeşli öğrencilerimiz, Türkiye ve Bangladeş’in dostluk ve kardeşliğinin pekişmesi adına fidan dikiyor. Bu ormanı gelecek nesillere hatıra olarak bırakacağız.” dedi.

  Bangladeş Türkiye Büyükelçisi M Amanul Haq da “Burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum. Bizim için çok önemli bir etkinlik. Bugün Bangladeş’in bağımsızlığının 52’nci yıl dönümü. Umuyorum bu orman hem dünyanın yeşillenmesine hem de iklim sorunlarına fayda sağlayacak. Aynı zamanda da Bangladeş ve Türkiye arasındaki kardeşliğimizin de sembolü olacak.” ifadelerini kullandı.

  Konya Çekud Temsilcisi Ali Ağar dikilen bu fidanlar, gelecek nesillerimiz için de oksijen kaynağı olacak. Bütün canlılar bu fidanlardan yararlanacak. Bu etkinliğin Bangladeş’in bağımsızlığının 52’nci yıl dönümünde düzenlenmesi ayrıca önemli. Başta Bangladeş Türkiye Büyükelçisi M Amanul Haq olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

  Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve Çekud gönüllüleri karaçam ve sedir fidanlarını toprakla buluşturdu.

 • 26 Kas 23 Published in Güncel

  HELAL VE SAĞLIKLI BESLENME SEMİNERİ İRFAN YAŞAM MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

  Beslenme ve gıda konularında ailece bilgi edinmek amacıyla başlatılan Helal ve Sağlıklı Beslenme Seminerlerinin birincisi 25 Kasım 2023 Cumartesi günü İrfan Yaşam Merkezinde gerçekleştirildi.

  Yeme Farkındalığı Oluşturmak konulu seminere aileler büyük bir ilgi gösterdiler. Diyetisyen Ahmet GÜRAPAYDIN Beyin katılımı ile gerçekleşen program soru cevap bölümü ile sona erdi.
  Helal ve Sağlıklı Beslenme seminerleri ayda bir kez yapılmaya devam edilecek olup program duyurularımızı sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

  İrfan Yaşam Derneği
  Birlikte, Sevgiyle

   

05 Eki 23 Published in Güncel

Mevlid-i Nebi Gecesini Coşkuyla Kutladık.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAS) dünyayı teşriflerinin yıl dönümünde idrak edilen Mevlid-i Nebi gecesinde O'nu anmak ve anlamak amacıyla düzenlediğimiz kandil özel programımıza hanımefendiler, beyefendiler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdiler.
Program dünya hafızlık birincisi Burhaneddin Karal tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.
Prof. Dr. İbrahim Işıtan beyin sohbetinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Dini Musiki Topluluğu üyeleri tarafından Peygamberimiz (SAS) ile ilgili sevilen ilahiler seslendirildi.
Program hatim duası ve misafirlere ballı süt ikramı ile son buldu.

Canım kurban olsun senin yoluna,
Adı güzel, kendi güzel Muhammed,
Gel Şefâat eyle bu kemter kuluna,
Adı güzel, kendi güzel Muhammed

Mü'min olanların çoktur cefâsı,
Ahirette olur zevk-u sefâsı,
On sekiz bin âlemin Mustafâ'sı,
Adı güzel, kendi güzel Muhammed


Adı güzel Muhammed’in (SAS) Ümmetinden olmak ve şefaatine layık olmak niyazıyla kandilinizi tebrik ederiz.

İrfan Yaşam Derneği
Birlikte, Sevgiyle

İzlemek için:
https://www.youtube.com/live/7TT0VuZx3bI?feature=shared

23 Eyl 23 Published in Güncel

15 Eylül Cuma günü Süleyman SARI hocamızın katılımıyla Sahih-i Buhârî hadis derslerinin ilkini gerçekleştirdik. Yoğun ilgi ve alakalarından dolayı katılımcılara teşekkür ederiz. Bir sonraki dersimiz haftaya Cuma günü yatsı namazını müteakip olacaktır. Ailece teşriflerinizi bekleriz.

İrfan Yaşam Derneği
Birlikte, Sevgiyle

12 Eyl 23 Published in Güncel

15 Eylül Cuma gününden itibaren her Cuma günü yatsı namazını müteakip Sahih-i Buhari Hadis Derslerini başlatıyoruz.

Prof. Dr. Ömer ÖZPINAR, Süleyman SARI, Rıfat ORAL, Muhammed UĞUZ ve Mehmet CEYHAN hocalarımızın dönüşümlü olarak gerçekleştireceği Hadis Derslerine ailenizle birlikte teşriflerinizi bekleriz.

Saygılarımızla.

İrfan Yaşam Derneği
Birlikte, Sevgiyle